FESTYN „BEZPIECZNE LATO NA KASZUBACH”

Festyn rodzinny „Bezpieczne lato na Kaszubach” to najnowszy projekt Akademii Pływania Marlin. Kierowany jest do społeczności lokalnej powiatu Kartuskiego, a także do mieszkańców Gdańska i okolic.

Całe przedsięwzięcie odbędzie na boiskach szkolnych należących do ZSO 2 w Kartuzach 18 czerwca 2016. Rozpocznie się o godzinie 16:00, a zakończy o 20:00.

Prócz celu głównego jakim jest promowanie aktywnego i bezpiecznego wypoczynku i zabawy na wodach otwartych Kaszub. Jest wiele innych takich jak:

Promocja aktywnego wypoczynku na  Kaszubach, edukacja mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego, edukacja z zakresu bezpiecznego zachowania nad wodą, aktywizacja  lokalnej społeczności, zacieśnienie więzi emocjonalnej między dziećmi a rodzicami. Festyn będzie miał charakter akcji charytatywnej, podczas, której zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację Zuzanny Majewskiej-dziewczynki z padaczką lekooporną zrzeszonej w Fundacji Dzieciom „Zdażyć z pomoca”.

Zapraszamy całe rodziny dzieci, rodziców, dziadków, rodzeństwo aby wspólnie się bawić, brać udział w konkursach, otrzymywać nagrody, ale przede wszystkim zdobywać wiedzę i doświadczenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego.

Scenariusz imprezy przewiduje liczne atrakcje i konkursy, które odbywają się na przygotowanej wcześniej pływalni Neczk oraz boisku ZSO 2. Celem jest prezentacja sposobów  ratownictwa oraz sprzętu używanego podczas akcji na wodach otwartych.

Pierwszym etapem projektu są zawody pływackie, podczas których odbędzie się pokaz działań ratowniczych. Zaaranżowana zostanie tam akcja ratunkowa WOPR. Po jej zakończeniu rozpoczną się pokazowe starty zawodników na co dzień uczestniczących w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Następnie odbędą się konkurencje pływackie dedykowane dla klientów firmy Marlin – Akademia Pływania.

Po zakończonych zawodach rozpocznie się część otwarta festynu, do której uczestnictwa zapraszamy wszystkich mieszkańców Kartuz i okolic. Poza licznymi konkursami sportowymi, na festynie będzie można skorzystać z takich atrakcji jak zamki i zjeżdżalnie dmuchane, basen z piłkami. Odbędą się pokazy sprzętu wykorzystywanego podczas akcji ratunkowych przez służby mundurowe takie jak Policja oraz Straż Pożarna Zaplanowany jest tam również punkt, w którym ratownicy WOPR przedstawiać będą podstawy zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jest to miejsce gdzie mieszkańcy mają możliwość zweryfikowania i poszerzenia swojej wiedzy oraz umiejętności przy wykorzystaniu profesjonalnego fantomu.

Na zakończenie przewidywany jest mecz piłki nożnej zawodników drużyny piłkarskiej Jedyneczka kontra przedstawiciele rozmaitych grup zawodowych.

Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie zbiórka charytatywna na rzecz Zuzi Majewskiej, córki pięcioboisty – olimpijczyka z Aten 2008 – Pana Bartosza Majewskiego.

Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy Kartuzy Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Posted in news.