Rehabilitacja

Woda dzięki swym naturalnym właściwościom jest doskonałym środowiskiem do prowadzenia rehabilitacji. Wpływa na rozluźnienie mięśni a z drugiej strony dając opór pozwala na wzmacnianie określonych partii mięśni przy pomocy odpowiednich ćwiczeń.
Rehabilitacja w wodzie to doskonały sposób na skrócenie czasu leczenia i przyspieszenie powrotu do pełnej sprawności. Jest uzupełnieniem programu rehabilitacji po określonej kontuzji. Zajęcia odbywają się one w małych, kilkuosobowych grupach i trwają 30 minut. Prowadzone są przez fizjoterapeutę, który jest pasjonatem tego rodzaju ćwiczeń i posiada kwalifikacje z zakresu terapii w wodzie i ratownictwa wodnego.

Nasza oferta skierowana jest do osób :

  • po operacjach ortopedycznych
  • cierpiących na bóle stawów biodrowych, barkowych oraz kręgosłupa
  • wad postawy
  • osób starszych jako ćwiczenia ogólnokondycyjne.

Prowadzimy również zajęcia metodą hallwick.

Metoda Halliwick jest rewelacyjną i unikalną metodą terapii w wodzie i nauki pływania dla osób niepełnosprawnych, szczególnie z zaburzeniami pochodzenia neurologicznego, słuchu i wzroku, jak również z zaburzeniami emocjonalnymi. Koncepcja opiera się na przekonaniu, że zajęcia w wodzie niosą ze sobą ogromne korzyści obejmujące wszystkie sfery życia człowieka wpływając na rozwój fizyczny, społeczny, poznawczy i językowy.

Podczas zajęć pływak uczy się kontrolowania oddechu i osiągania bezpiecznych pozycji do oddychania oraz kontroli poruszania, która zależy m.in. od przystosowania psychicznego i kontroli równowagi w wodzie. Nauka prowadzi do osiągnięcia jak największej niezależności oraz absolutnego poczucia bezpieczeństwa, które oparte jest na gruntownej znajomości środowiska wodnego i zdolności swobodnego kontrolowania w nim swoich ruchów.

Charakterystyczna i unikatowa jest forma nauczania – nowych umiejętności pływak nabywa poprzez udział w różnego rodzaju aktywnościach wodnych, zabawach i grach. Sesje Halliwick odbywają się w grupach ale każdy pływak ma swojego indywidualnego instruktora, który stosuje odpowiednie wsparcia odpowiednio do potrzeb i możliwości pływaka – bez względu na to czy pływak jest sprawny czy z niepełnosprawnością – tak aby mógł on w pełni wykorzystać swoje umiejętności oraz odnieść wszelkie korzyści płynące z zabaw i aktywności. Właśnie dlatego, między innymi, podczas całego procesu nauki nie stosuje się pomocy wypornościowych.

rehabilitacja rehabilitacja ruchowa rehabilitacja