SUP – pływanie na desce z wiosłem – Gdańsk

SUP czyli pływanie na desce z wiosłem (ang. Stand Up Paddle) to sport w pełni autonomiczny, choć można powiązać go z wieloma innymi aktywnościami. Na deskach można wykonywać ćwiczenia fitness (kailua fitness) lub yogę. Taki trening na wodzie jest o wiele bardziej przyjemny i efektowny oraz przynoszący o wiele więcej korzyści dla ciała – pobudza mięśnie do bardziej intensywnej pracy, dodatkowo ciało wciąż pracuje nad utrzymaniem równowagi.

SUP zmusza do treningu całe ciało, trzeba trzymać pionową postawę, kontrolować nogi aby się nie ślizgały, a nawet czasem wytężyć mózg i skupić się nad tym co się robi. Na SUP pracują kolana, kostki, nadgarstki, biodra, a nawet palce. Ręce i ramiona trenują, tak samo mięśnie brzucha.

 

SUP na basenie Gdańsk Kokoszki? Dlaczego nie?!

Idąc z duchem czasu i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wprowadziliśmy tę formę aktywności w Akademii Marlin. Zapraszamy na zajęcia na pływalni zgodnie z harmonogramem.

SUP pracuje całe ciało, więc efekty treningu są widoczne dużo szybciej. Na treningu SUP jest używany przy pilates, jodze, rozciąganiu oraz przy ćwiczeniach równowagi.

Stand Up Paddle, to nie tylko zabawa i rekreacja, pływanie na SUP jest bardzo dobre dla naszego zdrowia, ale to już wiemy. Dzięki SUP jesteśmy w stanie zadbać o profilaktykę jak i odbudować poprawne wzorce ruchowe niwelując tym sposobem ból. Są w naszym kraju bardzo młodzi ludzie, którzy wymagają rehabilitacji i ćwiczeń już od wczesnego dzieciństwa.

 

JOGA, FITNESS i SUP! Tak i nie inaczej!

3 w 1, żadnej kalorii (za to całe mnóstwo spalonych), samo zdrowie i dużo dobrej energii. Tak w telegraficznym skrócie przedstawić można zupełną nowość z pogranicza jogi, fitnessu i sportów wodnych – Stand Up Paddle Yoga & Fitness, której popularność i grono zwolenników rosną w tempie ekspresowym.

 

Stand Up Paddle Yoga i Fitness doskonały jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Intensywność zajęć oraz kierunek pracy z łatwością można modyfikować, w zależności od celu, jaki nam przyświeca – zadowoleni będą zarówno ci, którym zależy na wzmocnieniu siły mięśni, jak i ci, którzy chcą schudnąć, zyskać lepszą równowagę czy, po prostu, ogólną poprawę kondycji.

Jedno jest pewne – w trakcie ćwiczeń zaangażowane jest całe ciało i umysł a to wszystko w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody, w kontakcie z żywiołem wody znanym z właściwości oczyszczających i wyciszających – SUP joga & fitness to coś, czego warto spróbować.